Speakers

Adam Haertle

Miłośnik bezpieczeństwa i prywatności, który nie zawsze stosuje swoje porady w praktyce. Pracuje jako IT Security Officer w UPC, gdzie odpowiada za zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony informacji, w szczególności danych osobowych abonentów oraz tajemnicy przedsiębiorstwa, wykrywanie i eliminowanie nadużyć zarówno korporacyjnych jak i abonenckich, funkcjonowanie mechanizmów kontrolnych w obszarze IT oraz ich zgodność z obowiązującymi regulacjami. Gdy odrywa się od internetu to uprawia turystykę wszelaką, zarówno w pionie, jak i poziomie.

mł. insp. Jan Klima

Od 26 lat w Policji, specjalizuje się w rozpoznaniu i zwalczaniu cyberprzestępczości. Obecnie Naczelnik Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Szczególnie interesuje się najnowszymi osiągnięciami branży komputerowej służącymi do popełniania przestępstw, wykorzystaniem socjotechniki w atakach na operatorów infrastruktury IT oraz kryptowalutami jako środkiem do prania pieniędzy pochodzących z nielegalnych źródeł. Prowadzone wykłady: Cyberbezpieczeństwo w działalności bankowej. Identyfikacja zagrożeń cyberprzestępczością we współpracy z sektorem ubezpieczeniowym.

Krzysztof Liedel

Doktor w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem, prawnik, specjalista w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, ekspert w zakresie analizy informacji, szczególnie w obszarze analizy decyzyjnej. Stażysta w Narodowym Centrum Kontrterrorystycznym w USA. Były naczelnik Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Kierownik Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas, Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem CC. Wykładowca Collegium Civitas i Uniwersytetu Warszawskiego. Autor i współautor wielu publikacji na temat terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, a także na temat analizy informacji.

Paulina Piasecka

Absolwentka Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, analityk, specjalistka w zakresie walki informacyjnej i bezpieczeństwa cyberprzestrzeni. Stypendystka programu Departamentu Stanu USA "International Visitor Leadership Program" w obszarze cyberbezpieczeństwa. Były główny specjalista w Wydziale ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego MSWiA, Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Obecnie Zastępca Kierownika Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas, Zastępca Dyrektora CBnT ds. Programowych, wykładowca Collegium Civitas. Współautorka i redaktor publikacji nt. walki informacyjnej, analizy informacji oraz międzynarodowego terroryzmu I zwalczania tego zjawiska.

Gabriel Wierzbiniec

Worked as a Security Engineer for a managed security services provider Atos and the leading universal bank in Switzerland - UBS. Currently enjoys the role of an independent security consultant. Holder of such industry certifications as CISA and SSCP. Specialist in Security Monitoring area, familiar with multiple Security Information & Event Management (SIEM) tools. A big fan of Splunk and cloud technology.

You'll Fall in Love With Krakow!